Omega Silah ve Tüfek Sanayi Ticaret Limited Şirketi 2012 yılında İstanbul'da yirmi kalibre yivsiz bolt action (kurma kollu) av tüfeği Ar-Ge ve üretimi üzerine kurulmuştur.

İki sene süren Ar-Ge çalışmaları neticesinde dünyanın en uzun menzilli (300 mt) yivsiz tüfeklerinden birine ulaşılmış ve "Quantum Arms Mag 1618" olarak pazara sunulmuştur. 2014 yılından itibaren diğer kalibrelerin ihracatı için çalışmalara başlanmış, ürün gamı genişletilmiştir.

Yurt dışı çalışmaları neticesinde Amerika Birleşik Devletleri'nde Omega Arms LLC firması kurulmuş, TİSAŞ Trabzon Silah A.Ş.'nin ABD ve Ortadoğu distribütörlük anlaşması imzalanmıştır. Bununla beraber dönemsel olarak MKEK ürünlerinin uluslararası pazarda satış projeleri için yetkilendirilmekte olup halen hazırda ürün satışlarına devam edilmektedir.

Firmamız gerek yerli üretim yivsiz av tüfeği imalat ve ihracatı, gerek TİSAŞ yivli tabanca ve tüfeklerinin yurtdışına satışı konusunda çalışmakla beraber;

  • Kurusıkı tabanca üretimi,
  • Yivli ve yivsiz platformda AR15 tipi silahların yedek parçalarının üretimi ve tedariği,
  • Yurt içi av bayiliği, toptan/perakende av tüfeği ve kurusıkı satışı,
  • Outdoor ve emniyet güçleri için tekstil ürünleri toptan ve perakende satışı/ihracatı konularında da çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Üretim ve Perakende Satış

Firmamız İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu 450 m2 kapalı alanda yivsiz av tüfeği ve kurusıkı ses tabancaları üretimi yapmaktadır. Bununla birlikte perakende ve toptan olarak yivsiz av tüfeği, ses tabancaları, av ve ses fişekleri, bıçak ve outdoor malzeme satışına başlanmış olup kısa süre içerisinde internet satışlarına başlanacaktır.